امولژل دونا گلدن ترکیب امولسیفایری می­ باشد که به طور عمده در انواع محصولات صنعت پخت نظیر کیک کاربرد دارد. صرفه اقتصادی، افزایش هوادهی و بهبود قابلیت نگهداری هوا در ساختار خمیر، بهبود خصوصیت کیفی محصول، افزایش نرمی بافت، بهبود فرم ظاهری محصول، افزایش زمان ماندگاری و کنترل بیاتی از مهم­ترین ویژگی­ های این محصول می­ باشد.

موارد استفاده:انواع محصولات صنعت پخت نظیر انواع کیک.

میزان مصرف:تا 1/5% وزن خمیر.

ژل کیک از جمله ترکیبات جدید امولسیفایر‌ها هستند که از ترکیب چند حلال، آب، شیرین کننده‌های مجاز خوراکی و فرمولاسیون‌های مختلف امولسیفایر‌ها تشکیل می‌شوند و در صنایع مختلف از جمله صنعت تولید انواع مواد غذایی کاربرد دارند؛ اما مهم‌ترین و پرکاربردترین مصرف این ترکیبات در صنعت شیرینی‌پزی انجام می‌شود که با مزایای فوق العاده‌ای نیز همراه است.

ترکیبات امولسیفایر معمولا با فرمولاسیون‌های مختلف در صنایع غذایی به منظور بالا بردن کیفیت خوراکی‌ها، افزایش مدت زمان ماندگاری، جلوگیری از فساد‌های غذایی و پخت سریع‌تر و یکدست‌تر مواد غذایی استفاده می‌شوند.

ژل کیک‌ ها نیز یکی از پرکاربردترین فرمولاسیون‌های جدید امولسیفایر‌ها هستند که در ترکیبات اصلی کیک‌ها و شیرینی به کار برده می‌شوند و با حجیم نبودن بافت کیک‌ها و شیرینی‌ها، طعم و کیفیت مطلوب‌تری در این مواد خوراکی ایجاد می‌کنند.

پودر امولژل روزانه گلدن نسل پودری فرآورده­های ژل کیک جهت استفاده در انواع محصولات صنایع پخت می­ باشد. از مهم­ترین خصوصیات این محصول امکان حمل و نقل، نگهداری و تولید آسان در کارخانجات است. صرفه اقتصادی، امکان تولید ژل بر اساس میزان نیاز روزانه، بهبود خصوصیات فیزیکی- رئولوژیکی خمیر، یکنواخت شدن بافت خمیر، افزایش حجم در محصول نهایی، بهبود خصوصیات بافتی محصول نهایی از جمله: پایداری، یکنواختی و نرمی بافت از دیگر ویژگی­ های این محصول می­باشد. جهت تهیه این محصول هیچ گونه تجهیزات پیچیده و پیشرفت ه­ای مورد نیاز نیست و با ابتدایی­ ترین تجهیزات می ­توان این ژل را در محل تولید تهیه نمود.

موارد استفاده               انواع محصولات صنعت پخت.

میزان مصرف                تا 2% وزن خمیر.